۹ نشانه بیمار بودن در بچه گربه

۹ نشانه بیمار بودن در بچه گربه

 

بعضی وقت ها این علائم در خانه برطرف میشه و بعضی وقت ها نیاز به رسیدگی بیشتر هست.  بعضی اوقات باتوجه نوع زندگی بچه گربه این علائم میتواند جدی باشد . در اینجا به ۹ علامت هشدار دهنده رایج در مورد بچه گربه بیمار اشاره می کنیم.

 

  1. خواب بیش از حد

آیا توجه کرده اید که بچه گربه شما زیاد می خوابد؟ باید بچه گربه ها کنجکاو باشند و دائماً به اطراف سرک بکشند . در حالی که آنها به خواب زیاد نیز احتیاج دارند ، اما تفاوت قابل توجهی بین یک بچه گربه خسته و بچه گربه ی بی حال وجود دارد.

بچه گربه های بی حال کل روز را می خوابند و وقتی خواب نیستند ، آنها علاقه ای به بازی ندارند.

اگر گمان می کنید که بچه گربه شما بی حال است ، با دامپزشک خود مشورت کنید.

 

  1. لثه سفید رنگ

اگر مشاهده کردید که لثه بچه گربه شما سفید است ، بلافاصله آنها را نزد دامپزشک ببرید ، زیرا به احتمال زیاد این نشانه کم خونی است ، این شرایطی است که نیاز به درمان پزشکی دارد. لثه های بچه گربه سالم صورتی روشن هستند.

 

  1. معده نفاخ

اگر مشاهده کردید که معده بچه گربه شما باد می کند ، ابتدا وعده های غذایی بچه گربه خود را متعادل کنید ، زیرا این می تواند علامت بیش از حد غذا خوردن باشد.

سعی کنید به جای بک وعده پر حجم ، در طول روز وعده های غذایی مکرر و کم حجم تری به آنها بدهید. اگر نتیجه ای به بار نیاورد ، احتمال اینکه بچه گربه شما کرم روده داشته باشد را در نظر بگیرید.

درمان انگل داخل معده و روده آنها اسان است و شما میتوانید در رابطه با این علامت با دامپزشک مشورت کنید.

 

  1. قی کردن چشم

هرکسی صاحب یک گربه باشد ، می داند که مانند همه ی ما دچار قی چشم می شود. با این حال ، گاهی اوقات ایجاد قی در مجاری اشک آنها می تواند نشانه بیماری باشد. اگر گربه شما ترشحاتی شفاف و اشک مانند دارد یا ترشحات ضخیم و زرد از چشم او خارج می شود ، این می تواند نشانه هایی از عفونت چشم ، آلرژی ، ضربه چشم یا تحریک باشد.

هنگام برخورد با اسلحه چشم بچه گربه خود ، ابتدا سعی کنید آن را با یک حوله مرطوب از چشم پاک کنید. اگر این مشکل مرتباً ایجاد می شود یا اگر متوجه می شوید که مانع بینایی بچه گربه شما می شود ، آنها را نزد دامپزشک ببرید.

 

 

  1. اسهال

اگر متوجه شدید که ظرف خاک بچه گربه شما  با مدفوع شل پر شده است ، ابتدا این واقعیت را در نظر بگیرید که می تواند ناشی از یک ماده غذایی باشد. آیا به او غذای جدید داده اید؟ آیا زمان وعده های غذایی آنها تغییر کرده است؟ اگر به هر یک از این سوال ها پاسخ مثبت دادید ، کمی وقت بگذارید و ببینید آیا آنها به تغییرات غذایی عادت می کنند یا خیر.

 

اسهال می تواند در نتیجه کمبود رژیم غذایی ، کرم های روده ای ، اضطراب یا تعدادی از دلایل دیگر باشد که تشخیص دقیق آن را سخت می کند. اگر این مسئله به یک نگرانی فزاینده تبدیل شد ، آنها را به دامپزشک ببرید ، زیرا احتمالاً مسئله جدی است.

 

  1. بی اشتهایی

اگر بچه گربه شما هیچ غذایی که به او‌میدهید را نمیخورد، ممکن ایت ناشی از یک دل درد ساده باشد در این شرایط سعی کنید به او مرغ پخته و برنج بدون ادویه بدهید. اگر باز هم غذا را نخورد او را به دامپزشک ببرید.

 

  1. استفراغ

اگر مشاهده کردید که بچه گربه شما بعد از غذا خوردن دچار استفراغ میشود ، ابتدا به آنها بخشهای کوچکتر بدهید زیرا دلیل اصلی استفراغ بچه گربه ها خوردن بیش از حد سریع است. وعده های غذایی آنها را در طول روز پخش کنید و ببینید آیا این کمک می کند یا نه.

اگر استفراغ ادامه یافت ، رژیم غذایی را تغییر دهید. اگر همه موارد دیگر با شکست روبرو شد ، به دامپزشک بروید ، زیرا استفراغ (به خصوص اگر آنها استفراغ خون دارند) می تواند نشانه یک مسئله جدی تر باشد.

 

  1. عطسه و سرفه

 

اگر گربه شما نفس نفس می زند یا سرفه می کند ، ممکن است بیش از حد گرمش باشد یا بیش از حد هیجان زده شود ، که با آرامش و خنک سازی کاملاً ساده می توان در خانه با آن برخورد کرد.

اگر آنها عطسه می کنند ، خس خس می کنند و یا به طور مکرر سرفه می کنند ، باید در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه کنید ، زیرا این ممکن است مشکلی در دستگاه تنفسی وی یا مورد دیگری باشد که ممکن است به فوریت پزشکی نیاز داشته باشد.

 

  1. سختی در ادرار کردن

اگر مشاهده کردید که بچه گربه شما مرتباً به ظرف خاکش رجوع میکند و به سختی ادرار میکند ، این ممکن است که آنها در دستگاه ادراری خود انسداد داشته باشند و باید به دامپزشک برده شوند.

اگر بچه گربه شما ادرار می کند ، اما ادرار او تیره تر از حد طبیعی باشد یا نارنجی ، قرمز یا حتی قهوه ای رنگ باشد ، این می تواند ناشی از مشکل کلیوی  یا احتمالاً کمبود آب بدن آنها باشد. آنها باید بلافاصله به دامپزشک منتقل شوند ، زیرا این ممکن است یک عارضه جدی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *