هفت نشانه بیمار بودن توله سگ

هفت نشانه بیمار بودن توله سگ

 

تشخیص مریض بودن توله سگ کمی غلط بر انداز است . در ابتدا باید مطمئن شویم که او مریض است . از آنجایی که آنها نمیتوانند احساس خود را بیان کنند  ، تنها چیزی که شما میتوانید به ان توجه کنید تغییر در رفتار آنها است.

دانستن علائمی مبنی بر اینکه ممکن است مشکلی وجود داشته باشد می تواند به شما کمک کند تا با یک بیماری به زودی روبرو شوید و در مبارزه با مشکل توله سگ به پاخیزید. در اینجا هفت علامت رایج وجود دارد که ممکن است سگ شما دچار آنها باشد:

 

  1. بی حالی

توله سگها به استراحت زیادی احتیاج دارند. با این حال ، وقتی بیدار هستند ، باید بازیگوش ، کنجکاو و پرانرژی باشند. اگر مشاهده کردید توله سگ شما بی حال است و جنب و جوش ندارد بهتر است به دامپزشک مراجعه کنید زیرا این علامت بی حالی میتواند ناشی از بیماری های عفونی باکتریایی یا ویروسی مثل پاروویروس باشد.

 

  1. بی اشتهایی

توله سگ شما ممکن است به چند دلیل از غذا خوردن دست بکشد. شاید آنها از انتقال به مکان جدید مضطرب باشند یا به دلیل از دست دادن اعضای خانواده خود مضطرب باشند. شاید قبلا بسیار پر اشتها و پر خور بودند اما به تازگی اشتهای آنها کم شده است.

 

ابتدا باید سعی کنید آنها را در خوردن غذا تشویق کنید  اگر آنها همچنان امتناع می کنند ، احتمال زیادی وجود دارد که بی اشتهایی آنها  ناشی از چیز جدی باشد ، در این صورت شما باید تصمیم بگیرید که آنها را به دامپزشک ببرید.

 

  1. اسهال

اسهال فقط می تواند ناشی از اضطراب باشد (به عنوان مثال ، انتقال به خانه جدید) ، همچنین ممکن است توسط یک ویروس یا انگلی ایجاد شود. بهتر است نمونه مدفوع را به دامپزشک ببرید تا آنها ازمایش و بررسی کنند. اگر متوجه شدید که اسهال خون دارد ، باید توله سگ خود را بلافاصله به دامپزشک ببرید ، زیرا این می تواند نشانه ای از بیماری دستگاه گوارش باشد.

 

  1. استفراغ

درست مانند اسهال ، استفراغ نیز می تواند یک واکنش عصبی در برابر تغییر در روتین سگ باشد. با این حال ، این نیز می تواند نتیجه یک چیز جدی تر باشد. شاید توله سگ شما خیلی سریع غذای خود را خورده باشد ، در این صورت باید در نظر داشته باشید که وعده های غذایی کمتری را در فواصل بیشتری به او بدهید تا دچار استفراغ نشود.

اگر استفراغ ادامه داشته باشد ، یا غیرمعمول است (به عنوان مثال ، خون در آن وجود دارد) باید فوراً به دامپزشک منتقل شود ، زیرا این می تواند علامت چیزی جدی تر  باشد.

 

  1. ناله کردن

فقط به این دلیل که توله سگ شما نمی تواند با شما صحبت کند ، به این معنی نیست که او تلاش نمی کند. اگر متوجه شدید که توله سگ شما صداهای غیرمعمول دارد یا بی وقفه زمزمه می کند ، ممکن است آنها سعی کنند چیزی در مورد سلامتی خود به شما بگویند.

 

گاهی  آنها فقط برای جلب توجه صدا ایجاد می کنند ، اما اگر این ناله ادامه پیدا کند یا اینکه به نظر می رسد که آنها قصد جلب توجه ندارند ، ممکن است به این معنی باشد که آنها به نوعی آسیب دیده اند یا احتمالاً از درد داخلی رنج می برند ، که می تواند نشان دهنده بیماری باشد. دراین شرایط  از مراجعه به دامپزشکی دریغ نکنید.

 

  1. خاراندن یا لیسیدن

توله سگها و سگها خود را لیس می زنند و می خارانند .  با این حال ، اگر متوجه شوید که آنها فقط یک نقطه از بدن خود را میخارانند ، ممکن است ناشی از بثورات پوستی یا آلرژی باشد ، در این صورت ممکن است بخواهید یک داروی آنتی هیستامین یا تسکین دهنده بخرید – اما قبل از ان حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

 

  1. عدم تعادل و گیجی

توله سگ ها رفتار های عجیب غریب انجام میدهند . گاهی دم خود را دنبال میکنند. اگر به نظر می رسد که آنها بی حال یا به حالت مستی در حال راه رفتن هستند ، این می تواند از علائم کاهش قند خون یا کمبود آب بدن باشد. اگر این علائم ادامه پیدا کرد به دامپزشکی مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *