نکات مهم در جابجایی حیوانات آسیب دیده

 

نکات مهم در جابجایی حیوانات آسیب دیده

 

انتقال حیوان آسیب دیده به مرکز درمانی، می تواند تجربه احساسی و عجیبی برای صاحب بیمار باشد.

دانستن زمان شیفت دامپزشک، شناخت مسیر ها به درستی و تماس با بخش اورژانس بیمارستان، بسیار حائز اهمیت است. همچنین محافظت از خود، بی حرکت کردن حیوان و تماس با بیمارستان جهت آماده سازی تجهیزات لازم، در انتقال بیمار آسیب دیده، بسیار مهم است.

اگر حیوان آسیب دیده باشد و یا درد شدیدی احساس کند، ممکن است حتی صاحب خود را هم گاز بگیرد. بنابراین مقید کردن حیوان، برای حفظ سلامت صاحب بیمار، اهمیت ویژه ای دارد.

 

مقید کردن:

یکی از راه های مقید کردن، کنترل سر و دهان حیوان بوده و استفاده از طناب، حوله، کمربند و یا سایر اشیاء برای پیچیدن اطراف پوزه بند، لازم خواهد بود.

اولین قدم، ایجاد حلقه در طناب، برای استحکام پوزه بند است. در واقع، حلقه ها باید به اندازه لازم، بزرگ باشد تا پوزه بند در داخل آن قرار گیرد.سپس بعد از بستن پوزه بند، طناب برای بار دوم، به دور آن پیچیده شده و در پشت سر حیوان، فیکس می گردد.

در صورت عدم موفقیت، می توان از پتو بر روی سر حیوان، استفاده نمود ولی باید مراقب گاز گرفتن سگ ها از طریق پتو هم بود.

در مقید سازی گربه ها، استفاده از پتو، بهترین انتخاب می باشد اما باید مراقب گاز گرفتن آنها همانند سگ ها حتی از پتو های ضخیم بود.

اگر حین انتقال به بیمارستان، تنفس حیوان کاهش یابد و یا متوقف گردد، پوزه بند را برداشته و یا آنرا شل کنید.

 

بی حرکت کردن بیمار:

بی حرکت کردن بیمار، باید به دقت انجام پذیرد. به نحویکه استفاده از پتو بعنوان برانکارد در سگ های بزرگ، این امکان را فراهم می کند. البته تخته های آهنی هم می تواند حرکت حیوانات را در پروسه انتقال، کاهش دهد.

بهتربن راه برای بی حرکت کردن گربه ها، قرار دادن آنها در جعبه های مقوایی است بطوریکه به دلیل نداشتن در، حرکت گربه ها در آن نسبت به باکس گربه ها هم کمتر خواهد بود.

 

اطلاع رسانی به کادر بیمارستان:

در صورت کاهش علائم تنفسی و یا افت هوشیاری حیوان، لازم است قبل از رسیدن به بیمارستان، به کادر درمانی اطلاع داده شده تا تجهیزات لازم آماده گردد.

بنابراین، محافظت از صاحب بیمار، بی حرکت کردن حیوان و تماس یا بیمارستان و ارائه اطلاعات لازم، کمک بسیاری در روند درمان حیوان شما خواهد کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *