مراحل جراحی حیوان شما

مراحل جراحی حیوان شما

 

قبل از انجام جراحی چه باید بکنیم؟

بیماران قبل از هرگونه بیهوشی یا آرام بخشی باید ناشتا باشند. شب قبل از جراحی اطمینان حاصل کنید که حیوان خانگی شما قبل از ساعت ۸ شب شام خود را مصرف می کند. بعد از گذشت این زمان ، به آنها غذای دیگری ندهید. میتواند آب مصرف کند. اما جند ساعت قبل از جراحی به او اب هم ندهید.

آماده سازی حیوان خانگی برای جراحی می تواند نگران کننده  باشد. چه حیوان خانگی شما یک عمل جراحی معمول انجام دهد و چه یک جراحی پیچیده تر ، احساس اضطراب طبیعی است. 

 

مایع درمانی

توصیه می شود به هر حیوان خانگی که تحت بیهوشی و جراحی عمومی در قرار گیرد ، مایعات داخل وریدی داده شود. این به حفظ فشار خون حیوان خانگی کمک می کند و از عملکرد حیاتی بدن پشتیبانی می کند. این عمل سبب بیهوشی بی خطر و بهبودی سریع تر می شود.

مسکن

مسکن خوب برای بهبود جسمی و روحی حیوان خانگی شما از اقدامات جراحی بسیار مهم است. این روش برای همه حیوانات خانگی خانگی به دنبال یک عمل جراحی ارائه می شود. در بیشتر موارد ، ما داروهای خانگی را نیز ارائه خواهیم داد تا حیوان خانگی شما بتواند به راحتی در خانه بهبود یابد.

بیهوشی

قبل از جراحی ، دامپزشک ، بر اساس سن ، نژاد و وضعیت سلامتی فعلی ،یک برنامه بیهوشی فردی را برای حیوان خانگی شما طراحی می کند. همچنین از تجهیزات ویژه ای برای نظارت بر حیوان خانگی شما در حین جراحی استفاده خواهد شد.

نظارت به عمل قبل و بعد از جراحی

تیم پرستاری اختصاصی جراحی حیوان خانگی شما را قبل ، حین و بعد از عمل کنترل می کند. شما می توانید خیال آسوده داشته باشید که حیوان خانگی شما زیر نظر متخصصان مراقبت قرار دارد.

روز قبل ازجراحی چه باید بکنیم؟

مهمترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که شب قبل از جراحی، حیوان خانگی خود را از خوردن غذا محدود کنید. می توانید کاسه آب آنها را تا اوایل صبح جلویش بگذارید ، اما نزدیک به زمان جراحی به او اب هم ندهید.

استحمام

حیوان خانگی شما حداقل به مدت ۱۰ روز پس از جراحی استریل قادر به استحمام نخواهد بود ، بنابراین اگر حیوان خانگی شما نیاز به استحمام دارد توصیه می کنیم قبل از روز جراحی انجام شود.

واکسیناسیون به روز

برای محافظت از همه بیماران ، ما توصیه می کنیم که همه حیوانات خانگی مراجعه کننده نسبت به واکسیناسیون خود به روز باشند.

زمان میکروچیپ

میکروچیپینگ یک روش غیرتهاجمی و ایمن برای شناسایی حیوان خانگی شما در صورت گم شدن است. این کار به راحتی در زمان جراحی قابل انجام است ، بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، اکنون زمان مناسبی برای گذاشتن میکروچیپ است.

داروی بی هوشی

همانطور که در پزشکی انسانی ، داروهای بیهوشی موجود برای حیوانات خانگی همراه بسیار بی خطر است. برخلاف انسان ، حیوانات خانگی همیشه نمی توانند وضعیت بدی را به ما بگویند. آنها به دلیل غریزه طبیعی خود برای محافظت از خود ، اغلب بیماری خود را پنهان می کنند.

برای ارزیابی بهتر سلامت کلی حیوان خانگی خود و اطمینان از عدم وجود هیچ مشکلی اساسی ، انجام آزمایش خون قبل از بیهوشی ضروری است. این یک آزمایش آزمایشگاهی است که ارگان های اصلی حیوان خانگی شما مانند توانایی کبد و کلیه در پاکسازی بدن از داروها و داروها را بررسی می کند. همچنین ناهنجاری های موجود در سلول های خونی مانند توانایی حمل اکسیژن و مبارزه با عفونت و لخته ها را مشخص می کند.

اگر نتایج آزمایش طبیعی باشد ، می توانیم با اطمینان پیش برویم. اگر نتایج موارد اساسی را نشان داد ، ممکن است روش بیهوشی را تغییر دهیم یا در برخی موارد ، روش را به تعویق بیندازیم تا ابتدا حیوان خانگی خود را کنترل و درمان کنیم.

ورود به کلینیک دامپزشکی

هنگامی که برای اولین بار به کلینیک رسیدید ، از شما می خواهیم فرم پذیرش را که شامل شماره تلفن تماس و همچنین اطلاعات مربوط به حیوان خانگی شما است ، تکمیل کنید. اگر حیوان خانگی شما اخیراً حال خوبی نداشته است ، تقاضا داریم این اطلاعات را با ما در میان بگذارید.

بسته به نوع جراحی انجام شده ، ممکن است لازم باشد به یکی از دامپزشکان مراجعه کنید تا اطلاعات مربوط به سلامتی حیوان خانگی خود را بررسی کند. اگر فکر می کنید حیوان خانگی شما ممکن است زخم آنها را لیس بزند یا بجوید ، زمان مناسبی است که این موضوع را با پرستاران ما در میان بگذارید. ما ممکن است گردنبند الیزابت را برای جلوگیری از لیسیدن یا گاز گرفتن زخم حیوان خانگی توصیه کنیم.

روز حیوان خانگی شما

هنگامی که حیوان خانگی شما پذیرفته شد ، ما یک معاینه بهداشتی انجام می دهیم و یک آرام بخش برای کمک به آرامش حیوان خانگی شما استفاده می کنیم. درست مثل ما ، آنها نیز قبل از جراحی مضطرب می شوند. یک عامل بیهوشی تجویز می شود و یک پرستار دامپزشکی مداوم علائم حیاتی حیوان خانگی شما را بهبود می بخشد.

برای شرایط بهینه جراحی لازم است که موهای حیوان خانگی خود را در اطراف ناحیه جراحی اصلاح شود. پس از جراحی ، حیوان خانگی شما روی تخت بهداشتی ، گرم بهبود می یابد. پرستار دامپزشکی همچنان بر بهبودی نظارت می کند.

روز تو

معمولاً از ما سوال می شود که آیا والدین حیوان خانگی پس از جراحی باید برای مراقبت از حیوان خانگی در خانه بمانند یا نه. به طور کلی ، حیوانات خانگی پس از انجام اقدامات معمول بهبودی سریع پیدا می کنند ، بنابراین ماندن در خانه با آنها ضروری نیست (به شرطی که جایی برای استراحت در آنجا گرم ، راحت و تمیز باشد). با این حال ، اگر قصد دارید برنامه های خاصی را برای همراهی با حیوان خانگی خود تنظیم کنید ، پیشنهاد می کنیم روز بعد از جراحی را به جای روز جراحی بگذارید.

 

در روز جراحی

صبحانه برای حیوان خانگی خود نگذارید. این بسیار مهم است زیرا اگر حیوان خانگی شما غذا خورده باشد خطرناک است. به یاد داشته باشید که اولین چیز ظرف آب آنها را صبح بردارید. مطمئن شوید که به موقع به وقت ملاقات خود رسیده اید تا پرستار بالینی ما بتواند به شما در تکمیل دوره قبل از عمل کمک کند.

برای راحتی حیوان خانگی خود اطمینان حاصل کنید که آنها قبل از پذیرش توالت کرده اند.

استانداردهای مراقبت از اقدامات جراحی

آزمایش خون

جراحی و بیهوشی در اکثر موارد بسیار ایمن است. از آنجا که هر حیوان خانگی متفاوت است ، قبل از تجویز ماده بیهوشی ، هر بیمار آزمایش خون برای ارزیابی عملکرد کلیه و غلظت گلبول های قرمز خون دریافت می کند. این آزمایش خون فقط یک “عکس فوری” است. در برخی موارد ، دامپزشک وظیفه در صورت مسن بودن بیمار (بالای هفت سال) یا داشتن شرایط از قبل ، نیاز به آزمایش خون دقیق تری را بیان می کند.

یک آزمایش خون دقیق تر به ما کمک می کند بهترین ماده بیهوشی را با حداقل میزان خطر انتخاب کنیم. در صورت لزوم ، درمان حمایتی برای کمک به بهبود حیوان خانگی شما آغاز می شود. یک آزمایش خون همچنین اطلاعات اولیه بهداشتی را برای حیوان خانگی شما فراهم می کند که بخشی از پرونده پزشکی آنها برای مراجعات بعدی خواهد شد.

این آزمایش قبل از بیهوشی بدون توجه به سن بسیار مفید است ، اما برای حیوانات خانگی مسن بالای هفت سال حیاتی است. دامپزشک وظیفه یا پرستار بستری قبل از شروع جراحی در این مورد مشاوره می دهند.

لطفاً از پرستار بستری خود در مورد هزینه های مربوطه سوال کنید. این اجباری نیست ، اما بسیار ارزشمند است. پرستار بستری در هنگام پذیرش ، اولویت شما را در فرم رضایت ثبت می کند.

مایعات

برای جلوگیری از کمبود آب بدن و کمک به دفع داروهای بیهوشی از طریق سیستم ، بیماران مایعات را در صورت نیاز در طول یک عمل جراحی دریافت می کنند. در بعضی موارد ، مایعات باید افزایش یابد * ، به خصوص برای حیوانات خانگی مسن یا ناتوان ، یا کسانی که بیماری کلیوی (کلیوی) دارند.

تمام مراحل جراحی طولانی به مایعات نیاز دارند. دامپزشک وظیفه یا پرستار بستری قبل از شروع جراحی در این مورد مشاوره می دهند.

* مایعات منبسط شده به این معنی است که از زمان ورود تا زمان تخلیه مایعات داخل وریدی به آنها داده می شود. بنابراین در برخی موارد ، این بیماران ممکن است از چندین ساعت هیدراتاسیون اضافی بهره مند شوند.

مراقبت از حیوان خانگی خود پس از جراحی

جراحی حیوان خانگی شما

درست مثل انسان ، بهبود حیوان خانگی پس از جراحی می تواند تجربه ناخوشایندی باشد. برای اطمینان از بهبود یافتن کف دست خزدار ، اطلاعات زیر را رعایت کنید.

برای اطمینان از راحتی کامل در حین جراحی ، به حیوان خانگی شما بیهوشی عمومی و / یا آرام بخش داده شده است. همچنین برای تسکین درد پس از جراحی ، به ویژه برای عقیم سازی ، به آنها تسکین درد داده شده است.

داروی بیهوشی از طریق تزریق وریدی در قسمت جلوی پا  و  یا از طریق گاز از طریق یک لوله مخصوص در لوله تنفسی تجویز شد. گاهی اوقات این لوله باعث ایجاد برخی تحریکات می شود که منجر به سرفه خفیف پس از جراحی می شود. این معمولاً ظرف ۲۴ ساعت برطرف می شود. در صورت ادامه ما از شما می خواهیم لطفا با تیم مراقبت های بهداشتی ما تماس بگیرید.

حیوان خانگی من بسیار خواب آلود به نظر می رسد ، آیا این طبیعی است؟

بیهوشی عمومی و / یا آرام بخش می تواند چندین ساعت طول بکشد و در بعضی موارد باعث خواب آلودگی بیماران برای مدت یک روز یا بیشتر شود. طی دو روز آینده ، رفتار آنها باید به حالت عادی برگردد.

آیا امشب می توانم به حیوان خانگی خود غذا دهم؟

حیوان خانگی شما ممکن است کمی “رنگ پریده” باشد و گاهی اوقات غذا خوردن باعث استفراغ شود. با این حال ، اگر متوجه شدید زیاد در جستجوی غذا هستند ، میتوانید مقدار کمی به آنها غذا بدهید مگر اینکه دامپزشک خلاف آن را بیان کند. اطمینان حاصل کنید که آنها همیشه آب زیادی در دسترس دارند ، به خصوص اگر به شما دستور داده شده است که غذای آنها را محدود کنید. 

چگونه می توانم از زخم حیوانات خانگی خود مراقبت کنم؟

در طی دوره بعد از عمل (تقریباً ۱۰ تا ۱۴ روز) باید زخم تمیز و خشک نگه داشته شود. روزانه باندها ، گچ ها و بخیه ها را بررسی کنید و حیوان خانگی خود را حمام نکنید. همچنین زخم را از نظر تورم بیش از حد ، ترشح ، شکاف یا آسیب های ناشی از خود بررسی کنید.

اگر دامپزشک یک درن را در محل جراحی قرار داده باشد ، متوجه می شوید که ممکن است طی چند روز آینده ترشح کند. این طبیعی است و برای حرکت مایعات به دور از محل جراحی قرار داده شده است. اگر زخم یا زخم کثیف به نظر می رسد ، فقط از آب شور برای تمیز کردن استفاده کنید مگر اینکه توسط دامپزشک دستور دیگری داده شود.

اگر حیوان خانگی من بخیه ها را لیس بزند یا بجوید چه کاری باید انجام دهم؟

اگر حیوان خانگی شما بخیه دارد ممکن است آنها را بجوید یا لیس بزند و باعث آسیب و در بعضی موارد عفونت شود. اگر حیوان خانگی شما به زخم علاقه نشان داد ، گردنبند الیزابت را به شما توصیه می کنیم.

اگر چیزی درست نبود ، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر پس از جراحی در مورد سلامت حیوان خانگی خود شک دارید ، لطفاً سریعاً با بیمارستان تماس بگیرید تا با یکی از تیم های مراقبت های بهداشتی ما صحبت کنید. علائمی که ممکن است مشاهده کنید و می تواند مشکلات را نشان دهد شامل موارد زیر است:

  • بی حالی گسترده (به ویژه بعد از ۲۴ ساعت)
  • استفراغ
  • قرمزی بیش از حد در اطراف محل جراحی
  • تورم یا برآمدگی در اطراف محل جراحی
  • خونریزی یا ترشح از زخم.
  • لیسیدن مداوم
  • بو از محل باند

 

Greencross vet site

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *