اهمیت محبت کردن به سگها

عشق و محبت بزرگترین هدیه ایست که می توانیم با سگمان در آن سهیم شویم . سگها حیواناتی مهربان و خونگرمند . لمس کردن برای آنها به معنای محبت زیاد است چه زمانی که در طبیعت هستند و چه زمانی که همراه ما و با ما زندگی می کنند .

در هر حال ؛ محبت بدون دلیل و محبتی که در زمان خود هدیه نشود می تواند مضرات بسیاری برای سگ داشته باشد . در این مطلب گوشه هایی از عقاید سزار میلان را در مورد محبت کردن می خوانیم :

۱ – محبت کنید اما به موقع و در زمان خود – به خاطر داشته باشید هرگاه که شما محبت می کنید در واقع رفتاری را که قبل از محبت شما از طرف سگتان سر زده است تثبیت کرده اید . تشویق باعث ثبات و تحکیم می شود . محبتتان را وقتی نثار سگتان کنید که او در موقعیت انرژی آرام و مطیع و فرمانبر باشد .

۲ – زمانی محبت کنید که سگتان تمرین کرده است و غذای خود را خورده ؛ یا یک رفتار غلط را به درخواست شما به رفتاری درست تبدیل کرده است ؛ یا به دستور و قانونی پاسخ داده و آن را اجرا کرده است و یا اینکه در موقعیت انرژی آرام و مطیع و فرمانبر است .

۳ – هیچگاه در این شرایط به سگتان محبت نکنید: اگر ترسیده است ؛ اگر بیمناک و وحشتزده است ؛ خود را مالک می داند ؛ مسلط و غالب شده است ؛ پرخاشگر است ؛ لجبازی می کند و مثل سنگ سخت شده است ؛ چیزی را گدایی می کند ؛ پارس می کند یا اینکه قوانین خانواده را می شکند .

۴ – تمرین و نظم و انضباط را فراموش نکنید . محبتتان را با توجه به نیازهای سگتان به وی بروز دهید و نشان دهید : قدم زدن و پیاده روی طولانی ؛ قوانین ؛ مرزها و محدودیت ها

۵ – به آن اندازه که ظرفیت و گنجایش محبت کردن را دارید و قلبتان اجازه می دهد ؛ به سگتان محبت کنید اما لطفا آن را درست و به موقع خرج کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *